Do Hymnu!

Strona główna » Aktualności » Do Hymnu!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy jest jedyną w powiecie, jedną z 33 w województwie i jedną z 300 w Polsce szkół, które zostały zakwalifikowane do III edycji ogólnopolskiego konkursu Narodowego Centrum Kultury Do Hymnu! Przeznaczony on jest dla szkół podstawowych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Polega na wykonaniu przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły Hymnu (4 zwrotki) oraz 2 pieśni hymnicznych z listy podanej przez Organizatorów. W pilickiej szkole Hymn oraz pieśni „Boże coś Polskę”(5 zwrotek) i „Rotę”(4 zwrotki) wykonają wszyscy uczniowie z klas I – VIII. Jury wyznaczone przez Organizatorów rozpoczęło już przesłuchania, które odbywać się będą od 17 lutego do 10 kwietnia. Do naszej szkoły przybędzie w kwietniu. Tym samym Pilica będzie jedną z 273 miejscowości w Polsce, do których zawita jury. To jest dużym  wyróżnieniem, tym bardziej, że do konkursu zgłosiło się 515 szkół, z których wybrano 300, w tym pilicką szkołę.

data dodania: 2020-02-20 10:10:12