Unia Europejska bez tajemnic

Strona główna » Aktualności » Unia Europejska bez tajemnic

W środę, 26 lutego, uczniowie kl. VI b – Szymon Pelan i Maciej Fabian  (drużyna) oraz uczennice  kl. VIII b – Dominika Furgacz i Klaudia Kijas (drużyna) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy wzięli udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się  w sali teatralno –kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe: uczniowie w wieku 10-13 lat, uczniowie w wieku 14-15 lat oraz uczniowie szkół średnich. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego województwa śląskiego. Miał on uroczystą oprawę. Zaczął się od odśpiewania hymnu UE. Po powitaniu przez Dyrektora Pałacu Młodzieży uczestnicy obejrzeli taneczne występy artystyczne w wykonaniu zespołu folklorystycznego i zespołu tańca nowoczesnego Pałacu Młodzieży. Następnie wysłuchali prezentacji o 70 latach historii UE oraz nagrania prof. Jerzego Buzka – Honorowego Patrona Konkursu skierowanego do uczniów. Po czym uczestnikom rozdano testy, na wypełnienie których mieli 50 min. Tegoroczny konkurs był szczególny, bo 18, czyli „uzyskał pełnoletność”. Teraz będziemy oczekiwać na ogłoszenie wyników przez Organizatorów. Chociaż, jak to pięknie powiedział  Pierre de Coubertin „Istotą igrzysk nie jest zwyciężać, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze.”

data dodania: 2020-03-01 10:29:29