Wielki sukces – Kacper finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej!!!

Strona główna » Aktualności » Wielki sukces – Kacper finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej!!!

Kacper Kopciarauczeń kl. VI a Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy został Finalistą ogólnopolskiej I Olimpiady Historycznej dla Juniorów (czyli dla uczniów szkół podstawowych)! To wielki sukces naszego ucznia! Kacper był jednym z 46 uczniów z całej Polski, a przy tym jednym z 6 szóstoklasistów, którzy wzięli udział w eliminacjach centralnych odbywających się w dniach 6 – 8 marca w Poznaniu na Uniwersytecie A. Mickiewicza. Uczestnicy to - 30 uczniów z klas ósmych, 10 z klas siódmych i 6 z klas szóstych. Organizatorem Olimpiady było Polskie Towarzystwo Historyczne. Kacper przeszedł pomyślnie przez etap szkolny, a następnie wojewódzki i był jednym z dwóch uczniów z woj. śląskiego, którzy uczestniczyli w eliminacjach centralnych. Olimpiada wymagała opanowania całej podstawy programowej z historii (do końca klasy ósmej), przeczytania 3 naukowych lektur historycznych, 9 artykułów i wysłuchania 6 audycji radiowych. Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania dyplomów odbyła się w Poznaniu, a uczestniczyli w niej wiceminister MEN Maciej Kopeć, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego prof. Tomasz Schramm, prorektor UAM w Poznaniu prof. Beata Mikołajczyk, Organizatorzy, uczniowie, nauczyciele opiekunowie i rodzice uczestników. Eliminacje centralne składały się z testu pisemnego i części ustnej. Kacprowi podczas pobytu w Poznaniu towarzyszył tata, nauczyciel opiekun Maria Lepiarczyk i Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady w Katowicach. Gratulujemy Rodzicom Kacpra i cieszymy się z Jego sukcesu. Włożył w niego dużo pracy. Życzymy dalszego rozwijania zdolności i kolejnych sukcesów!

data dodania: 2020-03-14 13:28:24