Igor laureatem – wielki sukces kolejnego ucznia pilickiej szkoły podstawowej!!!

Strona główna » Aktualności » Igor laureatem – wielki sukces kolejnego ucznia pilickiej szkoły podstawowej!!!

Igor Aleksandrowiczuczeń kl. VIII b Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy został Laureatem Ogólnopolskiego XXV Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej.” ! To wspaniały i zasłużony sukces naszego ucznia!   W województwie śląskim ten tytuł uzyskało tylko 6 uczniów.  Dwa lata temu Igor był finalistą tegoż konkursu.  W  tym roku też dzielnie walczył wkładając wiele pracy. Przeszedł z sukcesem I i II etap i zakwalifikował się do III – wojewódzkiego  uzyskując powyżej 80% punktacji. Niestety, etap ten, który miał się odbyć 17 marca z wiadomych przyczyn został odroczony.  Ostatecznie w ostatnich dniach Komitet Organizacyjny XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej” podjął decyzję o odwołaniu III etapu i przyznaniu uczniom zakwalifikowanym do niego tytułu laureata. To radosna decyzja, zwłaszcza w tym tak trudnym czasie. Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Wojska Polskiego. Gratulujemy Igorowi i jego Rodzicom! Nauczyciel opiekun Maria Lepiarczyk.

data dodania: 2020-04-18 20:11:35