Święto Konstytucji w SP nr 1 w Pilicy w dobie pandemii

Strona główna » Aktualności » Święto Konstytucji w SP nr 1 w Pilicy w dobie pandemii

3 maj to święto państwowe – Święto Konstytucji. W tym roku obchodzimy je w niecodziennych okolicznościach. Pilicka szkoła podstawowa uczciła je okolicznościową lekcją zdalną na temat Konstytucji Majowej. Uczniom klas IV- VIII zostały przekazane informacje o dokumencie z 3 maja 1791r. oraz otrzymali do obejrzenia krótki film o obrazie Jana Matejki ukazującym ogłoszenie Konstytucji. Przed szkołą zostały wywieszone flagi państwowe. Co roku (od 1989r.) bierzemy aktywny udział w obchodach święta – przygotowujemy akademię szkolną, program artystyczny na gminne obchody Święta Konstytucji, uczniowie składają kwiaty pod pomnikiem na rynku. Ten rok jest inny – wyjątkowy. Zaistniała sytuacja nie pozwala na organizowanie publicznych uroczystości, a szkoły działają zdalnie. Ale to nie znaczy, że mamy zapomnieć o tej radosnej rocznicy i święcie. Każdy może to zrobić w swoim domu. Świętujmy.

(zdjęcia zspilica.edu.pl, 3.05.2018r.)

data dodania: 2020-04-30 19:10:23