Uczniowie pokazali swój talent

Strona główna » Aktualności » Uczniowie pokazali swój talent

Kilkoro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy w przedostatnim tygodniu kwietnia wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Popisz się talentem” 2020 zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – VIII szkoły podstawowej i odbywa się w 2 kategoriach:  klasy I – IV oraz klasy V – VIII. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów talentu literackiego, kreatywności, wrażliwości na świat zwierząt. Dzieci i młodzież miały za zadanie wcielić się w postać dowolnego zwierzątka, spojrzeć na świat jego oczami i napisać opowiadanie, które miało zawierać informacje, uczucia, pragnienia, które zwierzak chciał przekazać człowiekowi. Czasu na napisanie utworu literackiego było niewiele. Tym bardziej cieszy fakt, że znaleźli się chętni na podjęcie tego wezwania. U nas byli to uczniowie z kl. IV a, V a, V b, VIII b. Powstały piękne opowiadania, pełne wrażliwości i zrozumienia naszych „braci mniejszych”(św. Franciszek). Teraz zostaje tylko czekać do 4 czerwca na ogłoszenie wyników przez Organizatora. Z każdej kategorii ma być wybranych 15 zwycięzców, których opowiadania zostaną wydrukowane w specjalnie wydanej książce. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów naszym uczniom! Okazuje się, że nawet w tym trudnym czasie można zrobić coś więcej.

data dodania: 2020-05-05 20:47:29