Super matematycy z pilickiej szkoły podstawowej!

Strona główna » Aktualności » Super matematycy z pilickiej szkoły podstawowej!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy – Wojciech Gumułka (kl. V a), Piotr Pleban (kl. VIa), Antoni Szwajkosz (kl. VIc), Jakub Gumułka (kl. VIII b) otrzymali wyróżnienia  i nagrody książkowe w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2020”. To duży sukces matematyczny naszych chłopców! W konkursie wzięło udział 22 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: Maluch (ucz.kl.IV), Beniamin (ucz.kl. V–VI) i Kadet (ucz.kl. VII–VIII). W tym roku, ze względu na  pandemię koronavirusa, został on przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Internetu na Platformie Dzwonek.pl. Konkurs ten ma na celu rozwijanie zdolności matematycznych, intelektualną zabawę i popularyzację matematyki. Gratulujemy  uczniom i ich rodzicom! Okazuje się, że sukcesy można odnosić także w trudnej sytuacji zdalnej nauki.

Alicja Goncerz, Irena Włodarczyk – nauczyciele pełniący opiekę nad uczniami w czasie trwania sesji konkursu.

data dodania: 2020-06-25 13:42:42