Uczniowie wybrali swoje władze

Strona główna » Aktualności » Uczniowie wybrali swoje władze

W środę -7 października – w Szkole Podstawowej nr1 w Pilicy odbyły się coroczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nich udział uczniowie klas III – VIII. W tym roku, ze względu na pandemię, nie miały tradycyjnej formy. Nie przygotowywali ich uczniowie, nie było uczniowskiej Komisji Wyborczej. Jednak każdy uczeń mógł oddać swój głos na zgłoszonych kandydatów w sposób demokratyczny. Na górnym korytarzu stanęła urna, przy której dyżurował nauczyciel. Chcący wziąć udział w wyborach podchodzili w czasie przerw pojedynczo z zachowaniem odstępów i wrzucali własne kartki, na których sami napisali (swoim długopisem) wcześniej imię i nazwisko kandydata, na którego głosują. Frekwencja wyniosła 63%. Wybory jak zwykle budziły wiele emocji i zainteresowania wśród uczniów. Gratulujemy nowemu Zarządowi i życzymy owocnej pracy.

data dodania: 2020-10-15 22:25:39