Strona główna » Aktualności » Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzimy w warunkach pandemii i szczególnych obostrzeń obowiązujących w całym kraju. Szkoła Podstawowa    nr 1 w Pilicy uczciła je złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod Krzyżem Niepodległości w imieniu całej społeczności szkolnej we wtorek, 10 listopada. W ten sposób potrzymaliśmy coroczną tradycję, czyli składanie kwiatów w tym miejscu 11.11. Tylko tym razem nie robili tego uczniowie. Odbyły się  również zdalne lekcje historii poświęcone kwestii utraty przez  Polskę niepodległości i walkom o jej odzyskanie przez 123 lata. Na koniec uczniowie otrzymali do wypełnienia krótki quiz. Uczniowie pilickiej szkoły corocznie, regularnie od 32 lat (czyli od początku tego zwyczaju), uczestniczą w gminnych obchodach tego święta składając kwiaty pod Krzyżem Niepodległości i przygotowując program artystyczny. Dlatego i w tym roku podtrzymaliśmy choć część naszej tradycji.

data dodania: 2020-11-11 18:32:13