Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@zspilica.edu.pl

+48 32 67 350 37

Szkoła Podstawowa nr 1

Pilica

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy

Aktualności

Goście z Gütersloh w Pilicy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Goście z Gütersloh w Pilicy


Goście z Gütersloh w Pilicy  


Już po raz 4 nasza szkoła wzięła udział w wymianie polsko-niemieckiej z uczniami ze szkoły "Janusz Korczak Gesamtschule" w Gütersloh. Polskich gimnazjalistów wspierali: Pani Karina Fryc, Pani Katarzyna Wyrodek oraz Pan Daniel Szczechla. Natomiast niemieckim uczniom towarzyszyli: Pan Michał Erne oraz Pani Julia Mues.
Wszyscy uczestnicy wymiany byli otwarci  na nowe doświadczenia i znajomości. W środę Pani Fryc i Pan Szczechla pojechali na lotnisko po niemiecką grupę. Kiedy dotarli pod mury naszej szkoły, wszyscy radośnie wybiegliśmy, aby przywitać naszych partnerów. Rodzice polskich uczestników przygotowali pyszny poczęstunek. Siedząc w szkolnej stołówce, poznawaliśmy nowych kolegów. Pani Fryc przeprowadziła przeróżne gry i zabawy. 
Następnego dnia, po zajęciach integracyjnych przedstawiających naszych partnerów, pojechaliśmy do Auschwitz. Wszyscy zachowywali powagę i szacunek dla ofiar terroru faszystowskiego. W drodze powrotnej zachowywaliśmy ciszę i poddaliśmy się refleksjom.
W piątek odbyła się lekcja języka polskiego z Panią Barbarą Cieślik. Zajęcia były niezwykle interesujące. Po ich zakończeniu poszliśmy na lekcję języka angielskiego, prowadzoną przez Panią Agnieszkę Gucwę. Graliśmy w bardzo ciekawe gry. Po skończonych zajęciach udaliśmy się pieszo na zamek w Smoleniu pod opieką pani Wyrodek i pana Szczechli. Popołudnie spędziliśmy z naszymi partnerami w dowolny sposób.
Sobota i niedziela pozostały do naszej inicjatywy. Część wolnego czasu spędziliśmy razem w Parku Linowym w Podzamczu. Wszyscy wykazali się odwagą, zwinnością i wspierali siebie nawzajem.
Poniedziałkowe zwiedzanie Krakowa pod opieką Pana Szczechli i Pani Gucwy odbyło się w miłej atmosferze. O godzinie 12 wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, a następnie udaliśmy się do restauracji na posiłek. Po długiej wędrówce po Krakowie opowiadaliśmy o swoich wrażeniach.
We wtorek zaczęliśmy dzień od wspólnych zajęć z Panią Szymczyk. Wszyscy na chwilę zmieniliśmy się w projektantów - dziewczęta ozdabiały wg własnego pomysłu torby a chłopcy piórniki. W razie problemów pomocą służyła Pani Magda. Aby przybliżyć partnerom historię naszej miejscowości Pani Maria Lepiarczyk oprowadziła nas po Pilicy i opowiadała o zdarzeniach minionych stuleci. Nauczycielka historii również opowiadała legendy związane z Pilicą. Po powrocie graliśmy w indiacę i siatkówkę z Panem Jakubem Wiewiórą. Wieczorem zorganizowaliśmy duszaki. Mimo że pogoda trochę nas postraszyła, udało się nam je przygotować. W oczekiwaniu na posilek graliśmy w siatkówkę. Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas, a duszaki jedliśmy szczęśliwi, lecz nad nami wisiało już widmo rozstania.
Środa była dniem pożegnania w którym kończyliśmy pracę projektową o naszych partnerach i robiliśmy wspólne zdjęcia. Czas rozstania był smutny i niektórzy bardzo go przeżyli.
Był to wesoły, miło spędzony czas i mamy nadzieję że utrzymamy kontakty z naszymi niemieckimi koleżankami i kolegami.
Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.


Autorki: Wiktoria Wolańska i Martyna Pietrasik, klasa III b

14

CZE

2017

312

razy

czytano

596/897

zspilica.edu.pl

Zdjęcie: 21 FINAŁOWY KONCERT WOŚP

21 FINAŁOWY KONCERT WOŚP

Zdjęcie: ZŁOTY MEDAL W TAEKWONDO.

ZŁOTY MEDAL W TAEKWONDO.

Zdjęcie: WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY.

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY.

Zdjęcie: FESTYN RODZINNY 2013.

FESTYN RODZINNY 2013.

Zdjęcie: Z WIZYTĄ W PRZESZŁOŚCI...

Z WIZYTĄ W PRZESZŁOŚCI...

Zdjęcie: ŚLUBOWANIE KLAS I GIMNAZJUM 2013.

ŚLUBOWANIE KLAS I GIMNAZJUM 2013.

Zdjęcie: OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO 2013.

OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO 2013.

Zdjęcie: Turniej badmintona.

Turniej badmintona.

Zdjęcie: Dzień bezpieczeństwa 2014.

Dzień bezpieczeństwa 2014.

Zdjęcie: Wycieczka do miasteczka Twinpigs 2014.

Wycieczka do miasteczka Twinpigs 2014.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.