Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sekretariat@zspilica.edu.pl

+48 32 67 350 37

Szkoła Podstawowa nr 1

Pilica

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy

Aktualności

Wycieczka do Londynu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wycieczka do Londynu

W dniach 3 – 6  marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy uczestniczyli w wycieczce do Londynu, w trakcie której mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności językowe w praktyce.

Każdy dzień był dokładnie zaplanowany przez naszą przewodniczkę, panią Renatę, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o wszystkich najciekawszych miejscach. Naszą londyńską przygodę rozpoczęliśmy podróżą piętrowym autobusem, tzw. Double Decker do stacji metra, którym dojechaliśmy do centrum Londynu. Udaliśmy się na spacer zwiedzając tym samym pełną kolorów i azjatyckiej kultury Chińską Dzielnicę. Na Piccadilly Circus najbardziej znanym londyńskim placu, który po zmroku rozświetlony jest wieloma ogromnymi reklamami i neonami, obejrzeliśmy występ ulicznego artysty – tancerza. Zwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s (https://www.madametussauds.com/ ), gdzie niektórym udało się sfotografować z samą Królową brytyjską Elżbietą II oraz innymi znanymi postaciami ze świata filmu, muzyki, sportu czy polityki. Następnie wjechaliśmy na 35 piętro Sky Garden, by podziwiać widoki  na ogromne miasto skąpane wówczas w deszczu (https://skygarden.london/ ). Ostatnim punktem programu podczas pierwszego dnia naszego pobytu w stolicy Zjednoczonego Królestwa była kolacja w restauracji tureckiej. Po smacznym i sytym posiłku udaliśmy się na spoczynek do naszego hotelu Rossmore przy Valentine’s Park.

Następnego dnia po typowym brytyjskim śniadaniu, którym właściciele hotelu raczyli nas codziennie, znów czekało na nas wiele wrażeń. W pierwszej kolejności zobaczyliśmy zmianę warty pod Pałacem Buckingham (https://changing-guard.com/dates-buckingham-palace.html), oficjalnej rezydencji królowej brytyjskiej. Następnie zwiedziliśmy Opactwo Westminster (https://www.westminster-abbey.org/), gdzie od wieków odbywają się koronacje królewskie oraz inne najważniejsze uroczystości członków rodziny królewskiej. Ostatnim takim wydarzeniem był ślub księcia Williama z Kate Middelton 29 kwietnia 2011 roku. W kościele westminsterskim usłyszeliśmy wiele niezwykle interesujących faktów z historii Wielkiej Brytanii i zobaczyliśmy miejsca pochówku niektórych z najważniejszych niegdyś w kraju.  Następnym punktem naszego spaceru po mieście była ulica Oxford, gdzie zakupiliśmy różnego rodzaju pamiątki. Na koniec dnia udaliśmy się na obiad do restauracji francuskiej w dzielnicy Covent Garden słynącej ze spotkań artystów, muzyków i osób związanych ze sztuką. Po obiedzie i podróży metrem i autobusem oraz małych zakupach spożywczych dotarliśmy do naszego hotelu.

We wtorek tuż po śniadaniu znów rozpoczęliśmy zwiedzanie. Po dotarciu do centrum miasta i podróży kolejką zupełnie zautomatyzowaną (w której nie ma maszynisty) wspięliśmy się  na wzgórze Greenwich  (http://www.visitgreenwich.org.uk/), skąd rozpościera się wspaniały widok na cały Londyn. Jest to miejsce, gdzie przebiega południk 0 dzielący kulę ziemską na część wschodnią i zachodnią oraz strefy czasowe. W Greenwich znajduje się również Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, a u stóp wzgórza Królewska Szkoła Morska. Następnym miejscem jakie zobaczyliśmy była Twierdza Tower (https://www.hrp.org.uk/tower-of-london/#gs.0ugwgq), niegdyś siedziba władców Anglii. Mogliśmy tam obejrzeć kolekcję zbroi i innych militariów, ale najciekawszym miejscem był niewątpliwie skarbiec mieszczący bezcenne klejnoty królewskie wciąż używane przez obecnych członków rodziny królewskiej. Tereny twierdzy zamieszkują od stuleci kruki, a legenda głosi że dopóki będą kruki na terenie twierdzy dopóty będzie istniała monarchia brytyjska, dlatego też bardzo dba się o te piękne czarne ptaki, a żeby nie odleciały mają podcięte skrzydła. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Brytyjskie (https://www.britishmuseum.org/), gdzie obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów historii i archeologii starożytnej jak np. mumie egipskie. Kolejnym punktem programu było tzw Londyńskie Oko (London Eye) (https://www.londoneye.com/). Udaliśmy się na przejażdżkę 135 metrów w górę w jednym z wagoników umieszczonych na ogromnym kole, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na cały Londyn. Po całym dniu wrażeń zjedliśmy pierwszy brytyjski fast food, czyli rybę i frytki na obiad po czym znów metrem, a następnie autobusem udaliśmy się do naszego hotelu. 

W środę po śniadaniu i wykwaterowaniu się z hotelu wpakowaliśmy nasze walizki do autokaru, który zawiózł nas do centrum miasta na ostatni już dzień zwiedzania. Tym razem zobaczyliśmy muzea: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta (https://www.vam.ac.uk/) oraz chyba najbardziej interesujące naszą młodzież Muzeum Nauki (https://www.sciencemuseum.org.uk/). Wszystkie muzea zajmują ogromną przestrzeń i są pełne ciekawych eksponatów z całego świata. Po zwiedzaniu i ciepłym posiłku udaliśmy się na lotnisko w Luton i z żalem pożegnaliśmy Londyn mając jednakże nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wrócimy. Opiekę podczas wycieczki sprawowali Pan Dyrektor Leszek Sobota oraz nauczycielki języka angielskiego p. Karina Fryc i p. Agnieszka Gucwa.

17

MAR

2019

594

razy

czytano

426/922

zspilica.edu.pl

Zdjęcie: 21 FINAŁOWY KONCERT WOŚP

21 FINAŁOWY KONCERT WOŚP

Zdjęcie: ZŁOTY MEDAL W TAEKWONDO.

ZŁOTY MEDAL W TAEKWONDO.

Zdjęcie: WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY.

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY.

Zdjęcie: FESTYN RODZINNY 2013.

FESTYN RODZINNY 2013.

Zdjęcie: Z WIZYTĄ W PRZESZŁOŚCI...

Z WIZYTĄ W PRZESZŁOŚCI...

Zdjęcie: ŚLUBOWANIE KLAS I GIMNAZJUM 2013.

ŚLUBOWANIE KLAS I GIMNAZJUM 2013.

Zdjęcie: OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO 2013.

OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO 2013.

Zdjęcie: Turniej badmintona.

Turniej badmintona.

Zdjęcie: Dzień bezpieczeństwa 2014.

Dzień bezpieczeństwa 2014.

Zdjęcie: Wycieczka do miasteczka Twinpigs 2014.

Wycieczka do miasteczka Twinpigs 2014.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.