zspilica.edu.pl
Członkowie Wolontariatu „Dzieci dzieciom” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy po raz kolejny uporządkowali Miejsce Straceń z czasów II wojny światowej znajdujące się na tyłach pilickiego pałacu. Zrobili to w czwartkowe, słoneczne południe 24 września. Uprzątnęli spadłe liście, ułożyli wieniec z przyniesionych zielonych gałęzi i żywych kwiatów, zapali znicze. Dziewczyny pracowały chętnie. Uporządkowały również kurhan powstańczy z 1863r. i tren wokół niego. Wcześniej, czyli 16 września, klasy V a i VIII b w ramach lekcji wychowawczej również, wraz z wychowawczyniami, odwiedziły to miejsce by minutą ciszy, krótką modlitwą i zapaleniem zniczy uczcić pamięć, tych którzy tam spoczywają. Tak szkoła stara się pamiętać o tym miejscu i przekazywać to uczniom. Cieszy, że wciąż na ustawionych tam przez nas w ubiegłym roku krzyżach wiszą biało – czerwone wstęgi, które wówczas zawiesiliśmy. Wraz z uczennicami w pracach porządkowych wzięły udział nauczycielki Barbara Sobota - opiekunka Wolontariatu, Maria Lepiarczyk oraz odbywający w naszej szkole praktykę student Piotr Aleksandrowicz.
Maria Lepiarczyk, Barbara Sobota
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl