zspilica.edu.pl
Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzimy w warunkach pandemii i szczególnych obostrzeń obowiązujących w całym kraju. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy uczciła je złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod Krzyżem Niepodległości w imieniu całej społeczności szkolnej we wtorek, 10 listopada. W ten sposób potrzymaliśmy coroczną tradycję, czyli składanie kwiatów w tym miejscu 11.11. Tylko tym razem nie robili tego uczniowie. Odbyły się również zdalne lekcje historii poświęcone kwestii utraty przez Polskę niepodległości i walkom o jej odzyskanie przez 123 lata. Na koniec uczniowie otrzymali do wypełnienia krótki quiz. Uczniowie pilickiej szkoły corocznie, regularnie od 32 lat (czyli od początku tego zwyczaju), uczestniczą w gminnych obchodach tego święta składając kwiaty pod Krzyżem Niepodległości i przygotowując program artystyczny. Dlatego i w tym roku podtrzymaliśmy choć część naszej tradycji.
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl