zspilica.edu.pl
Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości w tym roku na różne sposoby. W poniedziałek (8.11.) został nagrany program artystyczny poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości „Trudna historia”, który we wtorek i środę uczniowie klas I - VIII obejrzeli w salach z wychowawcami, w trakcie lekcji. Ze względu na pandemię i względy bezpieczeństwa była to inna forma szkolnej akademii. W środę (10.11.) o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali w klasach wraz z nauczycielami hymn Polski w ramach przystąpienia szkoły do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Natomiast w czwartek (11.11.) w Święto Niepodległości grupa uczniów wzięła udział w gminnych uroczystościach. W czasie uroczystej Mszy św. przedstawili program artystyczny „Trudna historia”, a po niej przeszli we wspólnym przemarszu pod Krzyż Niepodległości. Tam, przedstawiciele uczniów wraz z p. Dyrektorem Leszkiem Sobotą oraz harcerki z naszej szkolnej drużyny, złożyli wiązanki kwiatów. Nasza szkoła co roku, od 1988 r., a więc od ponad 30 lat, przygotowuje program artystyczny, który jest przedstawiany podczas gminnych uroczystości (wyjątkiem był tylko ubiegły rok, kiedy uroczystości nie były organizowane). Dziękujemy uczniom z klas I a, IV b, V b, VII b, VIII a, którzy w tym roku wystąpili w programie artystycznym.
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl