zspilica.edu.pl
8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie wzięli udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych z biologii i chemii. Była to wyjątkowa okazja, by połączyć naukę z praktyką oraz poszerzyć swoją wiedzę w atrakcyjny sposób.
Podczas zajęć chemicznych uczniowie zapoznali się z podstawowymi czynnościami laboratoryjnymi. Uczyli się bezpiecznego korzystania ze sprzętu laboratoryjnego oraz wykonali proste, ale interesujące doświadczenia chemiczne. Z kolei na biologii uczniowie mieli możliwość samodzielnego mikroskopowania – przygotowywali własne preparaty mokre i obserwowali je pod mikroskopem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również część poświęcona żywym okazom gadów, pajęczaków i stawonogów. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tym fascynującym zwierzętom, poznać ich budowę i ciekawostki z ich życia.
Wycieczka była doskonałą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i rozwijania naukowych pasji.
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl