zspilica.edu.pl
Jak co roku w okresie wiosenno-letnim uczniowie klas sportowych uczestniczyli w obozie sportowym. Tym razem sportowcy z klas 4a i 5a wzięli udział w wyjeździe do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, który odbył się w dniach od 31 maja do 5 czerwca 2025 r. Mamy nadzieję, że obóz był dla uczestników niezapomnianym przeżyciem, pełnym atrakcji, sportu i integracji. Uczestniczyli bowiem w wielu aktywnościach fizycznych, takich jak piłka nożna, siatkówka plażowa, bieganie oraz pływanie, co pozwoliło im rozwijać sprawność fizyczną i spędzić czas w zdrowy, aktywny sposób. Podczas zajęć zespołowych oraz spotkań z psychologiem uczyli się współpracy, szacunku i zasad fair play. Relaksowali się w grocie solnej, a gry i zabawy integracyjne pomogły im lepiej się poznać i jeszcze bardziej zżyć jako grupa. Odwiedzili ciekawe miejsca, takie jak Spalski Park Krajobrazowy, bunkier w Konewce, skansen rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie, które przybliżyły historię i piękno regionu. Niezwykłym doświadczeniem było spotkanie z lekkoatletą specjalizującym się w rzucie młotem, mistrzem olimpijskim ,Wojciechem Nowickim oraz Joanną Fiodorow – sportowcami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Uczniowie mieli też okazję obserwować trening reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn oraz młodych zapaśników, co zrobiło na wszystkich niesamowite wrażenie. Cały pobyt w ośrodku, gdzie przebywały znane osoby ze świata sportu, motywował młodych sportowców do działania i dbania o własny rozwój. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bogatsi o nowe wspomnienia i doświadczenia uczestnicy obozu powrócili na Jurę.
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl