zspilica.edu.pl
W związku z realizacją w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, w dniach 6.10.2025 – 19.11.2025r. przeprowadzono szereg działań mobilizujących do ochrony przed przemocą i budowania bezpiecznego, wspierającego dzieciństwa.
Jesteśmy świadomi, że WSPÓLNE DZIAŁANIA MAJĄ REALNĄ SIŁĘ, dlatego przy realizacji założeń akcji zadbaliśmy o:
- możliwość wyrażenia emocji i myśli uczniów w pracach plastycznych,
- zorganizowanie w klasach zajęć edukacyjnych na temat unikania zagrożeń związanych z przemocą i uświadomienie, gdzie szukać pomocy,
- wykonanie plakatów z przesłaniem kampanii i pójście z nimi w marszu poparcia „Dzieciństwo bez Przemocy”,
- zaangażowanie chętnych rodziców do wykonania z uczniami transparentów,
- zaangażowanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w udział w realizacji kampanii i wspólnym marszu,
- przygotowanie gazetek tematycznych i wystawę prac uczniów,
- symboliczne podświetlenie budynku szkoły w dniu 19.10.2025r. o godz. 17.00, jako wyraz sprzeciwu wobec krzywdzeniu dzieci.
Z uwagi na obchodzony 20.11 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, połączyliśmy te wyjątkowe i ważne wydarzenia – bo czyż nie jest prawem dziecka dorastać w bezpiecznych warunkach bez doświadczać bezpiecznego dzieciństwa?
Drodzy DOROŚLI pamiętajmy, że „DZIECIŃSTWO TO FUNDAMENT, NA KTÓRYM BUDUJEMY RESZTĘ ŻYCIA” – to my każdego dnia możemy dbać o jego solidność, o jego siłę…
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej jakże ważnej kampanii.
Najnowsze aktualności
zspilica.edu.pl
Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent” 2026
zspilica.edu.pl
Wycieczka do Oświęcimia
zspilica.edu.pl
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - wersja skrócona
zspilica.edu.pl
Nowa pracownia AI w SP nr 1 w Pilicy!
zspilica.edu.pl